Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Feb
05

Minipoviedka – Vnútorný pokoj

Pridané uživateľom Jerry

Kráčam hore jesennou dolinou a cítim, ako prenikám do iného sveta. Sveta plného harmónie a stability. Niekde tam vonku na burzách padajú akcie, tu listy ma hladinu potoka. Sem na dno doliny nepreniká nepokoj – len kde-tu slnečné lúče cez pestrofarebné vitráže majestátnych javorov. Dýcham zhlboka a pokojne – nasávam Kĺud ktorý sa vznáša všade naokolo.

Odbáčam do Žľabu pri Trojkráľovom hrebeni. Tam vonku sa hromadia problémy, tu oriešky vo veveričkinej zásobarni. Pozorujem jej ladné pohyby a vychutnávam si toto predstavenie večného divadla prírody. Tam vonku počuť samé zlé správy, tu len šum vetra v boroviciach na hrebeni ohlasujúci skorý príchod snehu. Skladám batoh na kameň pod stenou – skoro by to stálo život oneskorenú lienku, čo sa ponáhľa do listov pod previsom nájsť si bezpečný úkryt pred tými jej trablami. Usmejem sa na ňu a počkám, kým prejde a kameň mi uvoľní. Aj kamoš čo je tu so mou je opantaný tichou mágiou tohto miesta a neprehovorí ani slovo. Dojem katedrály ešte umocňuje majestátny, previsnutý skalný pilier čo sa týči priamo nad nami.

Obúvam si lezečky a už po prvých krokoch cítim, že dnes to nie je lezenie, ale mystický obrad – vertikálny balet na oslavu najstarších a najtajomnejších síl sveta. Známe miesta (tento projekt sem chodím skúšať už dva mesiace) preliezam s nevídanou ľahkosťou a viem, že je to preto, lebo som sa stal súčasťou tejto oázy harmónie rovnako ako javory, veverička a šumiace borovice nado mnou. Prichádza najťažšia pasáž. Som totálne uvoľnený, lezečky mi samé tancujú po stupoch. Necítim únavu ani napätie a pritom som koncentrovaný ako levitujúci budhistický mních. Viem, že teraz to preleziem. Kľúčový skok … zrazu sa hompáľam v lane o päť metrov nižšie a dolina sa otriasa mojím besným revom: KU.VÁÁÁ! DO PI.E!!! DO PI.EÉ VY..BÁÁÁNÉÉÉJ SKÚÚ..ÉÉENÉÉÉJJJ!!!!!

  1. Marion Hovorí,

    Znova raz unikátne vypointované. “Majster Zádielský” patrí bez debát do Zlatého fondu slovenskej lezeckej naturoepiky. Ako sme si však mohli všimnúť v najnovšom príspevku, autor si premiérovo verejne potykal s viditeľnými prvkami dramatizovanej lezeckej citolyriky. Autorsky dozrieva?
    Dik za skalité pobavenie. Tešíme sa na “Nové dobrodružstvá spod veveričkinej zásobárne” :-)

  2. Benji Hovorí,

    Menej epicky, ale zato veľmi rozumne o lezení na svojom blogu píše aj Dave Macleod, napr.”…Anyone can get fit and strong just by climbing a lot and pulling on small holds. The goal is to climb for long enough without interruption from injury to actually get really good at it.” Zadielu zdar!

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"