Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Mar
13

Marcové blues – VT

Pridané uživateľom Jerry

014Bolo to Tatranské “Silvestrovské blues” a že v marci?
Nevadí, kto nestihol na Silvestra možno stihne až v marci, pričom mu stačia meteorológmi avízované “doobedňajšie mrazíky”  a môže blues aj liezť.

My sme si zaspievali 12.3.2013 pri lezení cesty Silvestrovské blues do prvej štrbiny v pilieri na  Slavkovské zuby (SV zráz Birkenmajerovho  piliera na Slavkovský štít), ktorú sme preložili s Veverkáčom. (Veverkáč je t.č. o cca 40cm tenší a 7m kratší v dôsledku teplôt a vysypávania sa. Ľad umiera, nech žije kameň!) Zbytok snehu v ceste bol ľadofirnový a trávy držali cepíny. Počas výstupu sa nám do smeru priplietli 4 štandozlaňáky, ktoré sú rôznej aj kratšej dĺžky, čo pri nevyužití môže znamenať- urob si sám, ako aj my.

Po vylezení cesty sme plánovali exkurziu poza Kráľovskú kôpku až do Kráľovského žľabu (zostup), ale na tejto strane a obedňajším teplotám som meral sneh a kosovku až po hrudný uväz, tak sme zlanili späť výstupovou trasou. Výstup nám trval až 4,5 hod. a zlaňovanie možno tiež toľko, lebo sme nevedeli zabrániť  vlhkým lanám neuzliť sa.
PS: V čase výstupu sme mali 2x kontrolu, ktorá dopadla úspešne- 1x domáci pánko (Rupicapra rupicapra tatrica),bez námietok  a 1x “skialpinista” pod Veverkáčom, ktorý sa pomotkal max. 10 minút a odlyžoval (batohy sme mali na chrbtoch).

Milan a Rasťo

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"