Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Aug
22

Detský lezecký tábor – Kojšov 2013

Pridané uživateľom Jerry

dsc07013S podporou Jamesu a našeho klubu sa podarilo zorganizovať prvý ročník Detského lezeckého tábora. Ako miesto bola vybraná malebná dedinka Kojšov s neďalekými krásnymi Turniskami.

Tábora sa zúčastnilo 11 detí z rôznych klubov a neklubov. Hneď prvý deň príchodu po ubytovaní sa išlo na skaly. Po základnej ukážke naväžovania si tí čo ešte neliezli, vyskúšali lezenie a tí čo liezli tak sa s radosťou pustili do nových ciest. Večer nasledovala kofolová párty zo smiechom a hlukom ako to už u detí býva zvykom.

Sobota bola venovaná záchrane a súťažiam. Po raňajkách sme sa presunuli na lúku nad dedinou, kde nás už čakali psíky so svojími majiteľmi od http://www.kekzb.sk/ . Po krátkej prednáške ako funguje záchrana, nasledovali praktické ukážky hľadania -  za stromom, za horizontom a najťažšia, kde sa dieťa schovalo v lese a psík, prehľadával sám les a  označil miesto. Potom prišla na rad zdravoveda a praktické vyskúšanie, stabilizovaná poloha, masáž, obväzovanie … Táto časť bola zakončená malým testíkom a vyhodnotením s cenami.

Po obede sme sa opäť vrátili na lúku. Jerry s Katkou pripravovali večernú živánku a Tinka, Duško a  Janka športové hry a súťaže, ako slackline, behanie s balónmi, bedminton, gúľanie brvien … Vyhladnuté detiská skonzumovali živánku za pár sekúnd a ešte nasledoval futbal a naháňanie a váľanie sa po lúke. Deň zakončila opäť kofolová párty.

Nedeľa obsahovala pochod na skaly a lezenie s inštruktážou istenia. Unavené deti sme kolo piatej hodiny presunuli už autami na ubytovňu. Nasledovalo vyhodnotenie s darčekmi a príprava  na odchod.

Ďakujeme najmä Tinke a Janke že zvládli orgnizovanie, varenie , starostlivoť o tento tábor. Ďakujeme aj Katke za pomoc pri varení a liečení. Ďalej ďakujeme Mišovi za ukážku zdravovedy a členom Košickej kynologickej záchranárskej brigády, ktorí svoj voľný čas venovali deťom.  Taktiež Jamesu za podporu a potrebné informácie pri organizovaní tábora.

A čo na to deti ? “Chceme aby bol tábor týždenný a konal sa každý týždeň  v roku” :)

Jerry   (Foto Rado, Jerry, Katka)

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"