Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Máj
31

Záver horolezeckého kurzu

Pridané uživateľom Jerry

img_4563Minulý víkend sa uskutočnil posledný výjazd prekurzoristov na Kalamárku. Predpoveď počasia nebola práve najlepšia (kosa a dážď), ale v teple a suchu vie liezt každý.

Piatok sa niesol v znamení schádzania sa, vládla úplna pohoda až takmer do skorých ranných hodín. Sobota sa ráno tvárila zamračene, deň sa začal pretekmi na chate, ktoré pozostávali z naviazania štyroch uzlov na lano, krátky beh, exnutie piva a na záver kufrovanie lana. Myslím že sme sa s tým popasovali statočne, zapojili sa nielen kurzisti. Jerry to dokonca skúšal trikrát, snahu dať to pod jednu minútu mu ale kazil zablatený teren.

Kolo obeda bolo rozhodnuté, že budeme aspoň zlaňovať, ale vyšlo slnko, takže to nakoniec vypálilo do slušného lezeckého dňa. Obrúsili sme spodné skaly, niekto ťahal, niekto s vrchným lanom, pestrý výber ciest, na svoje si musel prísť každý. Záver dňa poznačila nehoda lezca z Lučenca, takže bolo o čom večer diskutovať a mali sme možnosť vidieť prácu lezcov a následne záchranných zložiek priamo v teréne.

Večerné vyhodnotenie dňa už prebiehalo v bujarej nálade, akurát si nie som istý, či do ďalších rokov prežije tradícia vyhadzovania predsedu do vzduchu. Alebo ak prežije, či to prežije aj predseda :-)   Opäť zábava, veselo, konzumuju sa pochutiny rôzneho zloženia. Nedeľa po rannom tradičnom Jerryho budíčku vyzerá až prekvapivo slnečno, takže sa ťažšie hľadajú výhovorky, prečo neisť liezť. Heslom dňa je Papíkov výrok “zložte sa mi na liter borovičky a pojdem s vami liezť”.

Kurzisti ideme liezť tentokrát na horné skaly. V ľavej časti naťahujú skúsenejši chalani pár pekných ciest, ja osobne som ale stihol len jednu, následne nás už odtiaľ vyháňa dážď s krúpami. Na dnes je dolezené, takže presun na chatu, likvidácia posledných zásob, vy/u-pratanie chaty a presun do motorestu pri Ožďanoch.

Parádny víkend, výborná lezecká oblasť a kedže majiteľom chaty nechýbal žiaden kus vybavenia, tešia sa na nás aj o rok. A týmto sme sa zmenili z rozlomiťáckych prekurzorov na ozajstných lezcov ;)

Milan Lejko

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"