Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Máj
28

Výsledky – Turňatlón 2012

Pridané uživateľom Jerry

dsc0456512. ročník 12 hodinového lezeckého maratónu v roku 2012 sa konal na Turniskách už tradičnej to oblasti lezcov z Košíc a okolia. Tento dvanástkový ročník mal viacero naj a padali aj rekordy.

Hneď na úvod rekord v počte zúčastnených. Na novo upravenom parkovisku pod Turňami sa zgrupilo na štart 35 dvojíc  -  akeď tak rátam tj 70 pretekárov ešte asi 6-8 psov a niekoľko ostatných priaznivcov lezeckého športu.  Pri registrácií boli rozdané mapky, ceruzky .. pivko, špekačky aby sa nešlo naľahko a skoro presne o 11:00 sa odštartovalo.

Dokiaľ niektorí ešte len prichádzali , niektorí už mali za sebou 2-3 cesty. Súboj o prvenstvo sa začal v náročnom tempe. Keďže v mapke bolo označených viac ako 100 ciest netrebalo veľmi čakať pod cestami aj keď niekedy sa viac lezcov zhrklo v jednom sektore a ľahšie cesty boli sem tam obsadené. Okrem jedného malého sprchnutia bolo ideálne počasie  aj keď sem tam slabšie charaktery nahodili na seba aj nejakú tu bundu.

Okolo 20:00 ukončovali prví lezci pretek aj keď času ešte bolo dosť ale zodraté prsty, tlačiace lezečky a iné výhovorky padli celkom vhod. Postupne sa stmievalo a pri ohníčku začínala vrava a na skalách svetielka čeloviek ukazovali stále lezúcich vyhrania chtivých lezcov. 22:50  začalo odpočítavanie ako na Silvestra a o 23:00 ukončenie. Potom už len klasické vyhlásenie výsledkov rozdávanie cien, jedenie špekačiek a doplňanie tekutín. Víťazmi sa stali Janko Pukanský s Erikom Rabatinom z Rozlomitov kde vytvorili rekord vylezením 55 ciest a získaním 193 bodov. Druhí boli Stano Filkor a Matejom Dudom z Michalovského teamu a tretí nestarnúci správca skál Magy Mišo Nagy z Vladom Viestom. ženské družstvo Janka ďurišová a Katka Čižmárová obsadila 8 miesto kde za sebou zanechali viacero mužských dvojíc. Zmiešaná dvojica Duško Kolačkovský a Tinka Frániková obsadili 6 miesto.

Na záver bolo za daný čas vylezených oficialne 668 ciest kde dĺžka cesty bola priemerne 15 metrov takže spolu vylezených  10.020 metrov pre dvojice lezcov.

Je čas začať už teraz trénovať aby vysoko nahodený rekord padol už budúci rok tradične v koncomájovóm termíne.

Výsledky: Turnatlon_2012_vysledkova_listina

Jerry

 1. ARPI Hovorí,

  :D Tinka – prva fotka s tymi dvoma pivkami :D :D :D odpadaja

 2. Jetam Hovorí,

  Arpi a ty dze si bul ?

 3. vargi Hovorí,

  toten hromandy bojovny start nema chybu :-)
  dobry podnik to je, uz sa tesim o rok.

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"