Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Feb
25

Škótske duo – Vysoké Tatry

Pridané uživateľom Jerry

013Po predchádzajúcej dohode s Jankom Gnebusom sme 21.2.2014 zrealizovali jeden z variantu plánu, ktorý sa nám zdal krajší (prvý- Stena pod Skokom a niečo v nej), ale nakoľko sme ešte celkom vládali a bolo teplo a jasno, tak sme zvolili vyššie položené Furkotské Solisko- cestu “Škótske kvarteto”.

Po dlhom výstupe pod nástup a rýchlej zmene počasia na “mliečko” začínam liezť, ladiť a  v úvode hodím “lastovičku”(čok vydržal aj Janko) a pokračujem ďalej. V druhej dĺžke boli kľúčové trsy trávy a riadne som sa vybál, štvrtá tiež dobre pôsobila a spôsobila, že som často myslel na autorov cesty- musia byť z dobrého klubu. Po dolezení štvrtej dĺžky   nepokračujeme až na vrchol (aj tak je viditeľnosť nízka), ale zlaníme vľavo a pokračujeme po snehu do Šedej lávky. Predstavu, že zostúpime žľabom zo sedla späť pod stenu sme neuskutočnili pre zlú viditeľnosť a poškodené orientačné zmysly.

Obišli sme Štrbské Solisko z pravej strany a pokračovali smerom na Mlynické Solisko až do Zadného Soliskového sedla a ním do Furkotskej doliny, pričom som potrénoval pamäť, keďže na hrebeni už som bol asi pred rokom za pekného počasia a denného svetla.  Na Soliskovej chate sme osviežili papuľky a cestou po zjazdovke sme našou chôdzou súťažili s ratrakmi upravujúcimi svah. Bol to pekný nepremrhaný piatoček.  Na výstup sme nepoužili skoby, lebo ostali v aute pre obrovskú hmotnosť a použili sme okrem iného aj hexentre, ktoré štrngali ako hlinené hrnce a meter repky.

Janko, Milan

A ešte krátky report od druhého účastníka :)

Dňa 21.2 pešujeme pod Furkotské Solisko. Dvojhodinový nástup nám trval o hodinku viac ako bolo napísané, brodenie nad kolená v čerstvom  snehu. Lezenie za 3,5 hoďky sme liezli dobrých 5. Všetko trebalo pekne čistiť, lebo snehy nedržali… Počas lezenia sme mali krásne mliečko, ku  ktorému sa pridalo aj sneženie, čiže sme sa nemohli pokochať Veľkými Tatrami. Po dolezení sme nevedeli nájsť správny zostupový žľab, lebo sme  videli akurát seba :) . Takže sme sa  titulovali, že to je rozlomiťácka sila tak rafať istení lanom v batohu po žľaboch… Zostup nám trval kúsok dlhšie ale našťastie po 14,5 hod. si podávame ruky na Štrbskom pľese..

Horám zdar

Milan a J

  1. Vana Hovorí,

    Caute chalani.

    Ste ma potesili ze ste to liezli. Skuste aj tie ostatne a aj nove na Malom Solisku hned vedla.

    Lezeniu zdar

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"