Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Feb
05

Šašov ľad – Vysoké Tatry

Pridané uživateľom Jerry

4.2 Pešujeme zo Smokovca do Kráľovského žľabu, ale obzerajúc okolie ani nedúfame, že niečo polezieme, pretože je pomerne teplo. Máme rozhodené alternatívy na Záhradky (ale je to dosť nízko, čiže asi nič z toho), na Štrbavý hrebeň, ale gro je Šašov ľad – ako pocta Vilovi Jakubcovi a báčikovi, ktorí ho „postavili“ pred pár rokmi.

Žľab vyzerá celkom tvrdo, ideme na Šaša, len miestami sa nám do cesty stavia kosovka, ktorá ne a ne uhnúť.. V strmších výšvihoch cítiť dosky, tak nám trochu lepi, lebo ani jeden nemáme pípsa. Umordovaný sme ho našli – nevyzerá ako na obrázku, spodný ľad prvej dĺžky neexistuje. Po dlhej úvahe sme sa rozhodli do toho ísť, aj keď nás odrádzali periodicky padajúce prachovky. Ľad mi nepripadal na obtiažnosť 3+. V poslednom výšvihu mi prachovky robili dosť trable, pretože akurát pri šrubovaní šruby to začalo a nechcelo prestať, keď to skončilo, tak som mal celé ruky pevne držiace krompáče v snehu. Pekná škúsenosť :)

Horám zdar

J

 1. lubo daniel Hovorí,

  kde je to presne,niekde nalavo v Kralovskom zlabe?
  lubo

 2. Jerry Hovorí,

  Ahoj Lubo tu je blizsi popis KLIKNI

 3. J Hovorí,

  Lubo, je to na lavej strane, celkom vysoko. Pred Sasom je este jeden lad,tzv. Princ.

 4. vilo Hovorí,

  Ahoj, pozdravujem! A ďakujem za poctu :-) Všimol som si to až dnes. A dnes už vieme kto to liezol ako neuverejnený prvovýstup v sedemdesiatych rokoch. Super lezci! No a liezol som to aj túto zimu, dva týždne po vás. Spodný prah nebol, podobne ako pri vašom preleze, vytečený a tak sme to obišli sprava. Ale vrchný ľad bol krásny! Píšeš, že Ti to nepripadalo za 3+. Môžeš tu pridať Tvoj odhad? Ono klasa aj v skale je bežne +,- pol stupňa, v ľade je to často podľa podmienok +, – aj celý stupeň. Kopcom zdar!

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"