Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Apr
15

Rozlomiťácky kurz na juhu

Pridané uživateľom Jerry

533387_511713592199702_654652037_nPo predošlých zachmúrených dňoch, kedy sme mnohí z nás začali mať zlosť na jar, ktorá nie a nie prísť sa táto nedeľa vydarila.  Predpoveď bola priaznivá, záujemcov mnoho tak nezaháľame a ideme vítať jar ako sa patrí – v prírode a lezením. S kurzom sme sa vybrali na juh – do andezitovej oblasti Hejce ( Solyom-ko ).

Na stretnutí pred veterinou sme sa popárovali do áut a silno nažhavení  vyrážame.  Podaktorí sme lovili v pamäti, ktorá kýra je správna, cestné krátery nám bránili v nespútanej spanilej jazde, mračná na oblohe sa netvárili priateľsky, no odradiť sme sa nenechali. Nakoniec sa všetci stretávame pri rampe a vyrážame do kopcov.

Pre nováčikov to bol prvé lezeníčko na skalách. Magi , Jerry a iní služobne skúsenejší lezci natiahli pár ľahkých ciest, v rýchlosti sa zopakovalo navezovanie, istenie a prvým odvážlivcom už nič v lezení nebránilo. Niektorým sa darilo viac iných trošku prekvapili neviditeľné madlá, či stupy resp. ich farebná rovnorodosť oproti bouldrovke. Bojovali však statočne a poniektorým sa podarilo vyliezť niekoľko ľahších no pekných ciest.

Zvyšok kolektívu opekal, vyhrieval sa na slnku, liezol či debatil o plánoch na sezónu. Keďže nič netrvá večne, radosť  nám prekazilo počasie. Za hodinku sa nám vystriedali jeho všetky podoby ( skoro ako 4 ročné obdobia ) – od krásneho azúra, po atmosféru s nádychom jesene, po zimu v podobe chvíľkového krupobitia a jarný svieži dážď. Klobúk dole Lacimu a Verči, ako udatne zotrvali v ceste, keď ich stretlo krupobitie. Nakoniec sa vyčasilo ( opäť iba na chvíľu ) a tí, čo sa nenechali odradiť alebo mali nejaký ten matroš ešte povešaný v cestách si vyskúšali ako držia nožičky / ručičky na mokrej skale. Zasa kropí, na oblohe nevidieť potencionálnu zmenu, a tak vyliezame spod previštekov, balíme veci a odchádzame.
Veríme, že sa kurzistom páčilo a podobnými neprajnosťami počasia sa nenechajú odradiť a stretneme sa v podobnom počte aj na najbližšom kurze, ktorý sa uskutoční už ďalší víkend to jest 20.4. a pôjdeme si zaliezť na Zamutov.

-MF-

  1. Arpi Hovorí,

    Nasla sa modra osma.

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"