Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Jan
15

Opäť doma – T2

Pridané uživateľom Jerry

dsc05883Krásna januárova sobota. 9:00, vonku mínus 12 stupňov a slniečko začína svietiť. Trojica chlapíkov a jeden pes klopká na dvere chalúpky v Kojšove. Otvára postarší usmiatý pán. Z dverí vybehnú ďalší dvaja psíci. Pán ponúka gambáčikom.

Je radosť sa vracať na miesta kde sa človek cíti príjemne. Super kamaráti s ktorými sa vie človek rozprávať cele hodiny a neďaleko skaly kde sa vie lezec vyblázniť.

“Aha skaly! -  spomenie si jeden. A tak šlapeme zasneženým lesom hore na T2, naozajstný to domov rozlomiťáka (a druhý domov Zádiel).  Rozkladáme ohník aj keď slnko pekne hreje.  Po predminulo týždennej hákovacej klasike v Zádieli (pravý Vermoš)  nastupujeme do ďalšej klasiky tentoraz T2-kárskej s názvom Tortový traverz za ľahkých A1. Jerry vytiahne a potom ťahá aj Lako a vyzbieranie ostáva na Duška.

Opekáme lezecké pochutiny, prihrievame telo Demäntovkou a skúšame minuloročné drytool bouldre.  Volá Magi že ide na prechádzku zo psami.  Tak sa pomaly balíme a ideme mu naproti. Neskôr vypomáhame pri presťahovávaní chalúpky a záver osladíme pivkom a futbalíkom v miestnej krčmičke.

Kto by sa netešil na takýto deň ?

Jerry

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"