Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Okt
06

Zamutov – Jasenovský hrebeň

Pridané uživateľom Jerry

picture-358Po základných informáciach od vranovčanov sme sa rozhodli navštíviť ďašie skaly v okolí Zamutova, ktoré sa nachádzajú cca 15 minút od rovnomennej skalnej oblasti s názvom Jasenovský hrebeň. Oblasť s veľkým potenciálom ľahších ciest ale nájdu sa aj zaujímavé platne. Skala je andezit Kalamárkovského typu.

Cestou sme stretli prešovčanov a hlavného autora a propagátora tejto oblasti Petra Haľka. Prístup je jednoduchý – od skál Zamutova pokračujete ďalej asfaltkou asi 5 minút k prvej veľkej zákrute ktorá sa tiahne doprava vid fotka. Do lesa idú 4ri cesty , ideálne je ísť tou najpravejšou asi 50-100metrov kde sa snažte nájsť na ľavej strane presvetľovací pás vyrúbaný v lese (umiestnili sme tam mužíka), následne týmto pásom asi 8-10min na hrebeň.

Tam sa tiahnu skaly aj doľava aj doprava. Z hrebeňa jednoducho zostúpite pod skaly My sme liezli v ľavej časti na takej veľkej platni. Tam sa nachádza viacero krásnych ciest od V do  VII+. V pravej časti sa nachádza ďalšie množstvo ciest . Skala je orientovaná na juho západ slnko na ľavú časť začalo svietiť až po 12nástej. Cesty sú kvalitne odistené skala noblezená, ale prilbu odporúčam. Niekoľko línii určite zaujme zarytých tatrancov ako napríklad 20metrový komín vľavo od Platne.

Jerry

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"