Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Okt
20

Rasťo a Milan Tatry 2015

Pridané uživateľom Jerry

siroka-veza-09Milan a Rasťo. Dlho sme o sebe nedali vedieť. Nesedíme doma ale aj športujeme.

Vysoké Tatry:

- Galeria Ostrvy – Via AliNina (VI+) Milan a Rasťo. Pekná asi troj dĺžková cesta v pevnej skale z borhákmi na štandoch.

- Strelecká Veža – Ľavý pilier (III-IV) Krtko a Rasťo. Vyberám si pol dňa dovolenky, Krtko prichádza na obed vláčikom do PP. Rýchli presun pod stenu, pekné pohodové lezenie, stíhame to ešte pekne za svetla. Všetko je OK akurát už Krtko nestíha posledný vláčik do KE. Tak ostáva spať u nás na ubytovni v PP. Je super byť na tyždňovke v Poprade,aspoň nepotrebuje človek celí deň dovolenky ak chce isť liezť.

- Velický zub – Jubilejná (IV) Rasťo a Vlado Klavčo. Scénar obdobný ako o riadok vyššie, akurát spolu lezec sa vymenil. Znova vyberáme rýchli prístup pod stenu a ľahšiu cestu ,nech to stihneme za svetla kedže začíname na obed. V ceste sú osadené borhákové štandy, a asi milión postupových istení. Cesta je vhodná pre lezcov začiatočníkov  v Tatrách.

-  Široká Veža – Motykova cesta (V) Milan ,Rasťo,Krtko. Prespávame v PP v mojom dočasnom domove. Na druhy deň ráno už o 6:00 šliapeme pod Širokú vežu. Prvú a druhú dĺžku ťahám ja. Nedočkaví Milan to lezie súbežne so mnou a neskor ma čaká na štande (štandy sú vynitované) ,podobne lezieme aj druhú dĺžku. Do tretej dĺžky sa už Milan pripája k nám do trojky. Za úplne gýčového počasia to doliezame až na vrchol. Potom ešte nejaké opaľovanie pod stenou a mažeme speť do KE.

- Javorový štít – Rebrom na V vrchol (V) Rasťo Milan. Túto sezónu to mám všetko ako cez kopirák . Raný štart z PP , 6:00 hod už šliapeme znova tou istou dolinou ,tento krát pod Javorový štít. Dnes si Milan vymyslel to ,že si zabudol sedačku. Takže celú cestu ťahám ja. Po chvylke improvizácie pod nástupom vzniká ultra ľahká zo šling zmotaná sedačka. A že keď nemá originál sedačku ,tak že ani lezky že si neobúva. Ta tak jak prišiel ta tak vyliezol. Na vrchole nejaké fotečky, a potom trocha nepríjemný zostup.

- Veža pod Skokom – Petrolin-AA (IV+) Rasťo ,Krtko. Znova nástup až okolo obeda. Počasie sa nám  pokazilo troška nám mrholí a je aj celkom chladno až nám rúčky na skale oziaba. Začínam ťahať ja ,nejako to ide veľmi pomaly. Na IV+ to je nejako veľmi do kopca. Po hodine a pol v prvej dĺžke zisťujem že asi naťahujem novú variantu cesty. Po treťom pokuse prebiť kľúčové miesto v mojom variante cesty to pre strpnutu ruku vzdávam a štandujem .Dolieza Krtko. Preberá vedenie. Rozhodujeme že to traverzneme  speť do našej cesty .Celkom prekvapivo nás to púšťa spet do cesty. Na to že to má byť IV+ Krtko posledných 15m v komíne dosť intenzívne nadáva ,ale dolieza a štanduje na konci prvej dlžky.Z dôvodu neskorého nástupu a lezenia prvej dlžky 3 hod a vedomia si toho že sa nám zachvýlu zotmie ,velíme na ústup a zlaňujeme.Neskôr doma zisťujem že nielen ja ale aj iný si myslia že cesta bude troška podhodnotená http://www.climb.sk/ascent/show/51384

Na záver: Konečne sa mi podarilo spracovať nejaké krátke video z minulej zimy. Tak len tak pre inšpiráciu. Veď zachviľu nám znova mrzne.

- https://youtu.be/g5T5rvRshUw

https://youtu.be/iFMrIoGiyjM

Rasťo.

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"