Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Jan
28

Ľad na T2

Pridané uživateľom Jerry

dsc05939Opäť nejaká ta sobota – 25.1.2013.  Vchádzame do chalúpky v Kojšove, skoro ten istý obraz ako minule akurát postarších pánov :) je tam viac. Pokračovanie už poznáte …

Už horí ohník na T2 pod Prevismi. Lako s Natálkou idú poskúšat skobovanie. Jerry s Jankom lezenie mixov a drytoolov. Lako excelentne nabíja 3 skoby a Natálka skúša vyberať. Prvá v pohode druhá nejde ale s treťou parádne vyletí.

- “Super aspoň ju nemusím vybíjať.”

- “No hej ale kto vyberie tú predchádzajúcu?”

- “Aha? No kto ?”

A tak sa Natálka naučila skoby aj nabíjať.

Jerry zatím prebehne “Kút malých chlapcov III” mix ani neviem za koľko – ľahké takže M2?  Následne “Platňa malých chlapcov III+”  mix ani neviem za koľko – trošičku ťažšie takže M2+ ? Janko skúša “Hrana malých chlapcov” – s opretím o strom M4+ ?  Jerry na záver ide do “Katkinho variantu VI” s vylezom cez hranu – s 3ma sadnutiami M4+? Ale aspoň vieme že to drytoolovo to pôjde, takže nabudúce bez sadnutia, či?

A nakoniec čerešnička na torte. V pravej časti Previsov je vytečený ľadík. Začína 3 metrovím úvodným previštekom s prelezom cez vežičku a pokračuje 8-10 metrovým 45 stupňovým ľadovým žliabkom, na záver ešte zo 8 metrov trávového mixu. Ľadová glazúrka má 5-7 cm ale drží dobre. Super spestrenie dňa. Ťažko povedať či sa vôbec ešte takýto ľad na T2 niekedy vytvorí.

Jerry

  1. Lukáš Hovorí,

    parádička! :)

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"