Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Máj
27

17. ročník lezeckého maratónu TURNATLÓN

Pridané uživateľom Jerry

Pozývame všetkých priaznivcov lezenia a Turnísk na 17. ročník 12-hodinového lezeckého maratónu TURŇATLÓN.  27.5.2017 v sobotu štartujeme o 11:00 pri rampe na Turniskách.

Ako vlastne to prebieha? No začína sa klasicky prezentáciou pri rampe od 10:30. Nasleduje štart o 11:00 od rampy. Silné povahy behajú s batohmi, slabšie si už predtým batoh vyniesli a najslabšie povahy idú na Turniská ako obyčajne. Každá dvojica účastníkov dostane mapku s popisom ciest ktoré sa môžu liezť a s obodovaním. Za symbolicke 2,- E na osobu štartovné a môže sa pretekať.
Ktorá dvojica dosiahne do 23:00 najviac bodov má prvenstvo zaručené. Samostatne je možné hodnotiť miešané , čisto ženské alebo juniorské dvojice.

Ako je to z bodmi? Každý lezec nad 40 rokov má k dobru 5 bodov, každá lezkyňa tiež 5 a každý mohutnejší na 100kg borec tiež 5 bodov. Tj keď sa na štart postavie dve stokilové dámy , majú hneď na štarte 30 bodov. K získaniu daných bodov však musí dvojica vyliezť minimálne jednu cestu. ďalšie body sa získavajú lezením. Každá cesta je ohodnotená bodmi, ak obaja lezci vylezú cestu bez sadnutia dostávajú súčet daných bodov. Ak Si jeden z nich sadne tak , z časti bodov daného lezca polovicu, ak si obaja sadnú tak dostávajú polovicu bodov. Pozor body za lezenie sa rátajú iba ak obaja lezci vylezú celú cestu. Ak lezec cestu vylezia technicky a to čo i jeden krok tak má za to 0 bodov.

O 23:00 sa body a cesty zrátajú a nasleduje vyhodnotenie a diskusia v Klembe.
Keďže sa lezie aj v noci (niektorí) nezabudnite čelovky.

Ako bolo minulý rok http://www.rozlomity.sk/vysledky-turnatlon-2016/

Rozlomity klub

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"